Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce O kolik zpomalují start Firefoxu nainstalovaná rozšíření? od Tecik - Zajimave :-) A jeste jedna otazka, bude znit jako...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 4. 2011 18:16

  Tecik (neregistrovaný) ---.zoner.com

  Zajimave :-)
  A jeste jedna otazka, bude znit jako popichovani, ale budiz.
  Proc je Chromium presto rychlejsi, jak cisty FF? Testovano na IDE/SATA/SAS/SSD discich (ciste systemy, i zaprasene). A prakticky vzdy byl chromium hrube rychlejsi (je pravda ze na SSD to nebylo tak markantni, spis velmi male, ale bylo to trosinku citit (divne co))?

 • 5. 4. 2011 18:46

  Solitary

  Je ti doufam jasne, ze clanek zminuje pouze START browseru. A na svem uz nekolik let starem notebooku rychlost startu FF4 x Chromia 11 prakticky nerozeznam, protoze oboje nastartuje svizne, aniz by me to trapilo. Avsak pouze FF4 pouzivam opravdu aktivne a podle tabulek bych mel mit start FF zpomaleny minimalne o 150% diky pluginum. Co se tyce samotne rychlosti browseru, tak je Chromium v prumeru o neco rychlejsi, ale nic co by me melo donutit prejit.

 • 5. 4. 2011 21:48

  srigi

  Vo vseobecnosti je FF taky pomaly, lebo oproti Chrome alebo Opere pouziva XUL. Nerozumiem tomu do detailu. ale ide o nejake pseudo-interpretovane runtime prostredie pre UI brovsera. Prinasa to obrovsku vyhodu v multiplatformovosti rozsireni.

  Chrome a Opera su naopak plne skompilovane z C++, takze su to rychle binarky, ale rozsirenia jeden nema plnohodotne, alebo druhy iba v JS.

 • 6. 4. 2011 9:58

  Xjmeno363 (neregistrovaný) ---.upce.cz

  koho zajímá start prohlížeče. Většinu času mi celý den běží minimálně jedno okno puštěné. Nemám úchylku po prohlédnutí každé stránky ho vypnout a za 20s znovu pouštět.

  Spíš by bylo potřeba máknout na tom, aby běžel jako samostatné procesy a jedno okno s blbým javascriptem nedokázalo bloknout všechna zbývající.

 • 7. 4. 2011 9:05

  Jarek (neregistrovaný) ---.135.broadband15.iol.cz

  > Nemám úchylku po prohlédnutí každé stránky ho vypnout a za 20s znovu pouštět.

  Tak přesně tohle chování jsem už mockrát viděl! Místo zavření záložky se stránkou: křížek a zavřít celý prohlížeč. Zavírá se i místo kliknutí na ZPĚT. Ihned opět spustit a prohlížet další stránku, nebo i stejnou. "Prostě jsem tak zvyklej/zvyklá."

  Remcání hlavně na první spuštění Firefoxu, které trvá opravdu dlouho v tom smyslu, že se okno neobjeví teď hned. Následkem toho divoké klikání na ikonku v přesvědčení, že jsem kliknul nějak špatně, takže se nakonec objeví víc oken, o čemž se zase remcá.

  Mně by se pro moje uživatele líbil nějaký nenápadný preloader, který by Firefox načetl při startu a potom udržoval v paměti aby se dal bleskově spouštět. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby to bylo přímo součástí Firefoxu (firefox --preload). Obsazená paměť běžného uživatele netrápí.