Hlavní navigace

Názor ke zprávičce O2 opakuje Datamánii: 100 GB dat měsíčně za tři stovky od Ink - žijeme v demokratické zemi a beztrestně páchat trestnou...

 • 17. 7. 2021 21:43

  Ink

  žijeme v demokratické zemi a beztrestně páchat trestnou činnost by nemělo být možné.

  Tohle je orwellovská vize. Trestná činnost je přesně co? Přechod silnice na červenou, když nic nejede? Překročení rychlosti mimo obec? Nezdaněné tuzéry číšníka? Odhozený nedopalek? Fakt chceš, aby stát tohle všechno za každých okolností trestal jen proto, že se to nemá? Aby každého sledoval na každém kroku? Asi ne, že jo. Nebo možná jo, jelikož už neřešíš jenom "legální činnost", ale nově už i "etickou". Stačí kamery v každé ulici, nebo zavedeme čipy do mozku?

  Hrozně se bojíš, že někdo nahlásí bombu z anonymního čísla a policie okamžitě neví, čí to byl mobil. Jenže problém není ta ohláška, ale samotná bomba.

  Kdo na Tebe útočí? Koho zajímáš? Pravděpodobně jsi "nikdo", ale máš, z pohledu "libertariánů", naivní představy. Já jsem Ti příklady dával, Ty jsi je neuznal, jelikož teda máme tu demokracii a můžeme hlásit průšvihy "ze zahraničí financované neziskovce". Jenže až se jí někdo svěří a někdo z té neziskovky bude krysa, naivní whistleblower si to odskáče. Kdo sníží riziko vlastními prostředky, určitě neudělá chybu. Ty mu tu možnost chceš vzít. Ty chceš, aby byl vidět. Protože soukromí není legitimní. Protože o míře svého bezpečí či soukromí nemá rozhodovat každý sám, ale má dokazovat Tobě, že si ho zaslouží a že má opravdu pádný důvod.