Hlavní navigace

Názor ke zprávičce O2 opakuje Datamánii: 100 GB dat měsíčně za tři stovky od PH - Já tvrdím, že žádný takový legální a etický...

 • 19. 7. 2021 10:53

  PH

  Já tvrdím, že žádný takový legální a etický důvod použití anonymní karty ke kterému by nebyla dostatečnou anonymní alternativou obyčejná karta u které zná operátor identitu majitele, neexistuje.

  Mě by to opravdu zajímalo, já na žádný důvod nepřišel a všichni mají plnou pusu řečí jak je to důležitý, ale nikdo nic nenapsal.
  Pouze hypotetické situace, kdy předpokládají buď paranoiu majitele (respektive předpokládají, že po nich někdo permanentně jde), anebo nefunkční stát. Navíc s důsledky pouze pro onoho hypotetického jedince a mnohdy nijak závažnými (vyhazov z práce).

  Zatímco, jak píšu už po x-té, pomocí těchto karet se páchají podvody a kriminální činy dnes a denně a to stojí stát a lidi odhadem statisíce, možná miliony korun ročně.

  Proto bych uvítal, aby byla možnost získat úplně anonymní kartu omezena.

  A ne, nejsem žádný polda ani celník, nebo finančák a osobní svobody si velmi cením. Ale ve chvíli kdy je určitá , v tomto případě dokonce fiktivní, svoboda zneužívána a mohu být díky tomu škodný, mi to vadí.

  Analogií může být svoboda slova - pokud vám však budou o půlnoci řvát pod oknem ožralci, taky vám to bude vadit a budete rád za určité omezení.