Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Odkazy neporušují autorské právo, říká generální advokát soudu EU od je_to_blbost - "V opačném případě by si každý provozovatel webu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 4. 2016 21:50

  je_to_blbost (neregistrovaný) 95.45.119.---

  "V opačném případě by si každý provozovatel webu musel nejprve zjistit, zda je z hlediska zákona cílová stránka v pořádku a až pak by mohl vložit odkaz"

  To nejde:
  1. O zakonnosti moze u nas rozhodovat iba sud. Takze na vlozenie odkazu by som potreboval rozhodnutie sudu
  2. Kludne sa moze stat, ze nez tu zmenu dokoncim, tak tam niekto moze dat nelegalny obsah. Alebo si pocka, po mesiaci to zmeni. Alebo bude posielat do kazdej krajiny iny obsah. Alebo kazdemu prehliadacu iny obsah. Alebo to bude rozlisovat este inak.
  3. Vdaka rozlisovaniu uzivatelov na urovni kodu a zle spravenej stranke moze byt obsah v jednej krajine legalny a v druhej nelegalny. Uz bol problem s Netflix VPN a vyhlasovali to za najhorsie piratstvo. Teraz si predstavte, ze by si Netflix nekontroloval krajinu a pri spravnej adrese a prihlasovacich udajoch by film proste zobrazil. V ponuke by sa filmy nezobrazovali. Potom by bol tento odkaz bol legalny v krajinach, kde ho zobrazi v ponuke a nelegalny inde.