Hlavní navigace

Názor ke zprávičce OEM laptopy a bezpečnost Windows 10 od OFI - ad bezpečnost - souhlasím s názorem, že nejvhodnějším...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2016 23:00

  OFI (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  ad bezpečnost - souhlasím s názorem, že nejvhodnějším řešením bezpečnosti ve Win je v současné době ponechat zabezpečení v režii MS. Určitě nejlepší poměr cena (nulová) / výkon (PC je minimálně bržděno). Od WinXP používám na domácích PC Security Essentials, vlastně předchůdce současného integrovaného Defenderu. FW postačí od MS, navíc význam FW se podle mě přeceňuje, ochrana v tomto smyslu je předsunuta už na routeru/síťovém FW. Bezpečnostní balíky třetích výrobců z principu věci snižují stabilitu systému, zvlášť při čím dál častějších aktualizacích systému (což je současný trend).

  ad stabilita - chcete stabilní Win? Pak máte asi tyto možnosti:
  1. Windows 7 + zakázat doporučené aktualizace. Podpora od MS do 14.1.2020.
  2. Windows 10 Pro/Ent + režim CBB (Current Branch for Business). Pakticky to znamená zatrhnout "odložit aktualizace" (nebo tak nějak) v konfiguraci WU. Není dostupné pro home edici.
  3. Windows 10 Ent LTSB (Long-Term Servicing Branch). Tohle asi jen pro extrémní požadavky na stabilitu prostředí a vzhledem k licencování není prakticky dostupné pro jednotlivce / fyzické osoby. Více o různých režimech WU zde.