Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Open-source nástroj pro zakázání sledování ve Windows 10 od Cohen - Celkem zajímavý nástroj. Jen bych si nebyl úplně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2015 4:15

  Cohen (neregistrovaný) ---.antik.sk

  Celkem zajímavý nástroj. Jen bych si nebyl úplně jistý tím zakázáním telemetrie, viz níže, každopádně zakázání služeb bude jistější.

  Těžko říct, jestli je vhodné používat modifikaci hosts souboru, to jsou věci, které člověk celkem snadno a rychle zapomene a marně pak dumá, proč něco nefunguje.

  No a zákaz zápisu v rámci systémových adresářů je už velmi solidní koleda. Já si tímto způsobem kdysi užil přeinstalaci windows serveru, kde jsem tímto způsobem zablokoval Outlook Express a poté v budoucnu umřela instalace service packu a nebyla schopná provést rollback. Výsledný systém samozřejmě nenabootoval. Takže opatrně, tohle se může zatraceně vymstít.

  O blokování telemetrie říká administrativní šablona:

  Toto nastavení zásad určuje množství diagnostických dat a dat o používání posílaných Microsoftu. Hodnota 0 znamená, že se Microsoftu nebudou posílat žádná telemetrická data ze součástí operačního systému. Nastavení hodnoty 0 platí jenom pro serverová zařízení nebo zařízení Enterprise. Nastavení hodnoty 0 pro jiná zařízení odpovídá hodnotě 1. Hodnota 1 posílá jenom omezené, neboli základní, množství diagnostických dat a dat o používání. Připomínáme, že nastavení hodnoty 0 nebo 1 bude znamenat určité snížení výkonu zařízení. Hodnota 2 posílá rozšířená diagnostická data a data o používání. Hodnota 3 posílá stejná data jako hodnota 2 a k tomu ještě další diagnostická data, například stav systému v době zaseknutí nebo havárie, a soubory a obsah, které mohly problém způsobit.

  Hodnota 0, kterou používá nástroj, tedy na W10 (mimo Enterprise) telemetrii nevypíná. Aehm.. ;-)