Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Operační systémy které potěšily nebo zklamaly od mixal - Moze mi niekto vysvetlit co maju ludia stale...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 12. 2009 14:43

    mixal (neregistrovaný)

    Moze mi niekto vysvetlit co maju ludia stale s windows ME ? Je to trochu vylepseny a aktualizovany windows 98 SE. Nic viac, nic menej. Mozno ma zlu povest kvoli tomu ze prisiel po win2000 ktory bol uplne ina kava na NT jadre, ale hadam od ME nikdo necakal ze bude lepsi alebo ?

    Ja som Windows ME pochopil (este v dobach vydania) ako herny system alebo aktualizovany system pre aplikacie ktore nebezia na NT jadre. V tych dobach niektore hry bezali na win2k znatelne pomalsie alebo vobec.

    Na rozdiel od toho to, ze Vista je shit, chapem. Mam pracovny ntb s vistou a je to utrpenie. Vista sa vie sama zamestnat a to celkom dost, bez ohladu na vypnutu indexaciu atd.. Nad systemom nie je tolko kontroly, mysli si ze robi vsetko najlepsie a je to vascsinou zle..

    Mam este jeden ntb s XP (skoro ta ista konfiguracia)a tak to viem hned porovnat, ziadny spomienkovy optimizmus.

  • 28. 12. 2009 15:11

    Linuxák (neregistrovaný)

    Windows ME byl můj první OS na mém prvním PC. Používal jsem jej asi 3 roky. Za tu dobu jsem měl asi 30 přeinstalací. Rekord 6 za měsíc. Samozřejmě jako začátečník jsem si první rok toho asi hodně pokazil sám, ale ty další roky.....
    Pět i více tvrdých restartů denně. Nebylo možné pustit další program bez předchozího restartu, jinak PC „zamrzlo“, atd. No prostě hrůza. Podle mě Windows ME a Vista nejvíc Microsoftu nasr… do bot. I díky těmto paskvilům přešlo hodně lidí a firem na GNU/Linux, BSD, nebo Solaris.
    Jinak ohledně výkonu mého tehdejšího PC: HDD 40 GB, paměť 128 MB, gk 16 MB 3D, cpu Pentium 933 Mhz. Takže to tehdy muselo na W ME bohatě stačit. Nikdy jsem také nezažil tzv. „modrou obrazovku smrti“. Hned černou a totální kolaps celého systému a nutnost přeinstalace.
    Dnes jedu už několik let na GNU/Linuxu a mám klid. Alespoň v daleko větší míře…
    Prvním byl Mandrakelinux 10.1 PP a nyní používám GNU/Linux Debian. A mít ještě jeden PC, tak na něm bude PC-BSD. Tyto dva OS běžící na kernelu-jádru Linux a BSD považuji za ty nejlepší.

  • 30. 12. 2009 4:03

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Pokud na GNU/Linux, BSD, nebo Solaris přešlo méně než 1% uživatelů Windows, tak MS neudělal tak zase špatný business :)

    Pokud vám WinME padaly na black screen a byl poté nutný reinstall, tak jste měl nejspíš problém s drivery či HW. Měli jsme tehdy například vysledované kombinace HW, které pravidelně vedly do půl roku k přepsání začátku disku, a tedy likvidaci dat (pokud člověk neuměl s hexa editorem a neměl hromadu trpělivosti). Vyjma toho jsem viděl čerstvě dodané stroje, na kterých neprošla ani instalace Windows 95. Nesedící CRC součty, tedy chyby přenosu z disku, ovšem na všech kusech těch strojů.

    A chcete jiný hezký příklad? Nefungovaly nám modemy pod Windows, pokud byly na portu COM4 (adresa 0×2E8). Z DOSové aplikace to fungovalo v pohodě, ve Windows prostě ne. Důvod? Kupodivu HW.
    The 8514/a (video card) was designed to coexist with a VGA adapter, and for this reason it uses a different range of addresses. Some of these are 16-bit addresses which are located at h42E8, h82E8, h92E8, hA2E8 & hE2E8. Unfortunately, many cheapo serial controllers only decode the first 12 bits of the I/O port addresses, and assume that calls to x2E8 (like all of those listed above) are intended for the serial port rather than the video card. This means that COM4 cannot be used on a machine with an 8514/a compatible video card _unless_ the address of COM4 can be changed (usually via jumpers) on the serial card, or the serial controller decodes all 16 bits of the I/O port addresses. There is no other way to get COM4 and any 8514/a compatible display adapter to coexist. ATI's Mach and S3's current chipsets were based on IBM's 8514/a standard and have the same problems as the 8514/a.

    Další příklady špatného HW? AMD Phoenom a jeho TLB bug, VIA KT133 způsobující disk corruption, VIA KT266 způsobující nestabilitu při použití 4× AGP karty atd. O driverech ani nemá smysl mluvit; drivery třetích stran způsobovaly před 80% BSOD chyb ve Windows NT.

  • 28. 12. 2009 16:25

    Libor Šedivý

    Já osobně jsem Windows ME s nadšením používal. To bylo ještě v době, kdy jsem GNU/Linux neznal (v té době ještě nebyl pro mne dostatečně zralý a ani jsem o něm moc nevěděl). Pokud odečtu stovky pádů měsíčně a někdy i desítky denně, tak jsem byl spokojenej. Potom, co jsem začal používat i lepší AV, pádů trochu ubylo. Každopádně ME byly lepší jak Win98, jen mi tam chyběla plná podpora pro DOS. :-P Hlavně, že na tom šly hrát mé milované AoE. ;) Dnes už si tolik nehraju a pracuju.

  • 28. 12. 2009 18:40

    Program (neregistrovaný)

    Jako na WinME byly nedodělávky, jako například obnovení systému, které bylo schopno požrat celý disk a nikdy nefungovalo, jinak proč se všichni do ME pouší také nevím. V době svého vzniku se jednalo zcela jistě o zastaralý systém, ale pokud vím, tak byl stabilnější, než 98. U těch byla vždy instalace trochu adrenalin, jestli za těch pár hodin, než to člověk všechno nainstaloval se nezhroutí tak, aby člověk musel začít znovu. ME byly v tomto trochu lepší a fakt je, že i tehdy byla paměť docela drahá a Win2000 přeci jen dost náročné (a sposta věcí pod nima nefungovala). Podle mě byl spíš sklamáním DOS (a díky němu Win9×) od verzí asi 4.0 protože ho M$ nechal doslova zahnívat a jen sem tam přidal featchurku, jen aby mohl k němu prodávat ještě widle…

  • 29. 12. 2009 13:38

    JeCh

    Me stabilnější než 98SE? To ani omylem. Milenia byl tragickej systém, omalovaný W98 se spoustou chyb a ničím novým. Me jsou opravdu to nejhorší, co kdy MS vypustil, ani Visty nejsou takový shit.

  • 29. 12. 2009 14:44

    Program (neregistrovaný)

    To je zvláštní, možná to silně záleželo na HW, já s ním měl problémů určitě míň… Nic méně bavit se u 9× o stabilitě je samo o sobě úsměvné.