Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Osm novinek chystaných do GNOME 2.22 od freshmouse - Osobně jsem se stabilitou problém nikdy neměl. Nicméně... a)...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 1. 2008 14:02

  freshmouse (neregistrovaný)
  Osobně jsem se stabilitou problém nikdy neměl. Nicméně...

  a) O pádu Rhythmboxu při aktualizaci jsem již slyšel. Podle mě je to způsobené poškozenou kolekcí. Zkus přenastavit cestu k hudebním souborům na nějaký zaručeně prázdný adresář. Pak (při vypnutém Rhythmboxu) z adresáře ~/.gnome2/rhythmbox zkus někam přesunout soubory začínající na "rhythmdb.xml" (to je kolekce). Poté zapni Rhythmbox, nech ho aktualizovat kolekci na "prázdnou kolekci" a pak nastav cestu k hudebním souborům na takovou, kde ty soubory skutečně jsou. Vypni Rhythmbox a znova zapni. V tuto chvíli by Rhythmbox měl vytvořit zcela novou kolekci z tvých souborů a vše by mělo fungovat. V opačném případě bych si zjistil, jestli nemáš v kolekci nějaké poškozené soubory.

  V každém případě bys ale měl vše nahlásit do GNOME Bugzilly.

  Můžeš ovšem vyzkoušet i jiné přehrávače pro GTK/GNOME. Například Quod Libet, Listen, Exaile a další.

  b) Totem přehraje nic a všechno. Totem je vlastně jen grafické rozhraní, o přehrávání jako takové se nestará. K přehrávání mu slouží knihovny GStreamer a Xinelib, které umí používat.

  Předpokládám, že máš Totem s podporou GStreameru. V takovém případě ti nejspíš chybějí balíčky GStreameru pro přehrání různých formátů. Zkus si doinstalovat balíčky začínající na "gstreamer0.10-" a zároveň NEkončící na "-dbg" a "-doc" (ty nepotřebuješ, je to jen nějaká dokumentace a ladění).

  Možná by ti ale víc pro přehrávání vyhovovala knihovna Xinelib. Nelze ale mít instalované verze Totemu s podporou GStreameru a Xinelib současně. Instalováním balíčku totem-xine (tak se většinou jmenuje) doinstaluješ Totem s podporou Xinelib a smažeš Totem s podporou GStreamer. Případně si ještě doinstaluj další balíčky začínající na "libxine-".

  Pak by mělo vše běžet. Já používám Totem s Xinelib a prakticky jsem nenarazil na nic, co by nešlo přehrát.