Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce OSS Alliance: Nejasnosti kolem formátu Microsoft Office Open XML Format od Mintaka - RE: "Aktivitu společnosti Microsoft považujeme pouze za snahu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2006 0:41

  Mintaka (neregistrovaný)
  RE: "Aktivitu společnosti Microsoft považujeme pouze za snahu něčím se odlišovat."

  Ale to přeci není snaha o to se lišit, ale udělat něco, co uživatelům ztíží, nebo zabrání jednoduše používat konkurenční editor.

  Prostě stále vychází z modelu, který byl před nástupem PC. Jeden výrobce vyráběl a dodával vše. Všechen HW i SW. Uživatel byl na tomto výrobci víceméně závislý. Pokud chtěl přejít ke konkurenci, ve většině případů by ho to stálo tolik, že si raději rozmyslel.
  Tenhle model fungoval u HW přes 40 let.

  Takže žádná snaha "lišit se", ale opětovné využití nekompatibility jako marketingového nástroje.
 • 8. 2. 2006 7:49

  Miky (neregistrovaný)
  A bohuže u Microsoftu je to tak se vším, sotva vyjde s něčím novým, už je tu další balík se "stejnými" funkcemi, které to ovšem dělají "někde trochu jinak" a starý soft si s tím neporadí.
 • 8. 2. 2006 7:50

  Zdenek Vrablik (neregistrovaný)
  A co teprve takovy automobilovy prumysl:)

  Myslim, ze muzeme byt radi, ze se IT hybou smerem k jakes takes standardizaci. U auta zalezi obcas nejen na roku, ale i mesici vyroby a uz nepasuji treba brzdove desticky! A to se jednalo stale o jednu znacku auta!

  Btw. Myslite, ze by StarOffice byl transformovan na OpenOffice,kdyby nemel MS Office tak dominantni postaveni? Trh by si rozdelilo nekolik firem a Sun by vydelaval na svem StarOffice.