Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce PC se prodávají ještě hůř než se předvídalo od Fantomas - To tedy je ale prekvapeni:-D Nevidim na tom...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 12. 2013 8:15

    Fantomas (neregistrovaný)

    To tedy je ale prekvapeni:-D Nevidim na tom nic spatneho, pc se konecne vrati tam, kde vzdy bylo, na pracovni stul. Bylo navrzeno jako pracovni nastroj a porad to je skvely pracovni nastroj, na hrani jsou proste hracky. To, ze pc svymi moznostmi suplovalo jine pristroje, prece nemohlo dlouho vydrzet. Je to navrat k normalu, akorat ta cena pc tim poklesem zajmu kapku poroste, bohuzel.

  • 4. 12. 2013 8:25

    volic plukovnik (neregistrovaný)

    Vse to jsou jen odhady. Muj odhad zase je, ze s prichodem novych konzoli a s nimi narocnejsich titulu by to mohlo trochu narust. Bohuzel ale uz dnes spousta lidi ma pod stolem vykonnejsi zelezo, nez jsou ty low end PC od microsoftu a sony. Konzole jsou uz par let velka brzda prodeje hernich PC.

  • 4. 12. 2013 10:14

    Martin P.

    Né tak docela tak černobílé to nebude. Na práci jako je psaní dokumentů, mailů, tabulky, poslání na tiskárnu už nepotřebuje PC. To skutečně je možné s smartphonu nebo tabletu.

    A zase v sektoru zábavy přišlo vystřízlivění, že konzole žádné pořádné herní zážitky nepřinásí. Nějaké nextgen konzole jsou proti výkoným PC pozadu jak výkonem tak obsahem.

    Takže na hraní zase to PC. A na některou práci zase bude stačit tablet.

  • 4. 12. 2013 12:51

    Petr M (neregistrovaný)

    Na jakou práci? Videochat? Cokoliv s připojením nad 5Mbps, browserem, mikrofonem, reprákem a kamerou vyhoví. Já bych s takovým bazmekem nepřežil šichtu.

    Představte si takový vývoj. Tři 24" monitory, na jednom dokumentace, na druhým deska, na třetím scháma. Luxusní myš s podložkou, měřáky připojený na GPIB kartu, zoomování gerber dat z osmivrstvé desky v reálným čase jenom s pomocí kolečka myši... Dost výkonu, aby to dokázalo napájet vyvíjený USB bazmek (spotřeba na breakpointu je někdy o pár řádů jinde, než když jede 1% času a zbytek spí). K dispozici minimálně 4x RS-232, 1x LPT a 1x RS-485, 8x USB (někdy mám na stole až čtyři různý programátory připojený po USB najednou), PCI sloty pro testování karet... Dost RAMky na to, aby nemusel swapovat při syntéze FPGA... Minimálně 200GB na disku pro simulace obvodů k jendomu projektu... 1GBps+ připojení k serveru (ne, WiFi pro 20 lidí v kanclu dostačovat nebude) a druhá síťovka pro lokální ladění Ethernetu... A klávesnice, ke člověk nemusí čumět pod prsty, aby mohl tlačítkem odeslat příkaz na sériovku a dovolí mu sledovat, co se stane na osciloskopu. Jaký typ tabletu/mobilu by jste doporučil jako náhradu PC pro takovou práci?

  • 4. 12. 2013 13:55

    Martin P.

    ..Na práci jako je psaní dokumentů, mailů, tabulky, poslání na tiskárnu už nepotřebuje PC...

    Kolik je Vás a kolik úředníků? Kolik PC je technologických a kolik kancelářských. Kam Vás tedy zařadit, sekundární negramotnost, fachidiocie, nebo trollizmus?

  • 4. 12. 2013 14:13

    j (neregistrovaný)

    Lol .... chtel bych videt urednika, jak na tabletu ... trebas zaklada zaznam do registru vozidel ... by ho z toho asi brzo jeblo.

    Mimochodem, kancelarsky PC se poridi za +- 10 - 15k (to uz musi byt celkem narocna prace) a to VCETNE zobrazovadla, klavesnice, mysi a 5ti let NBD. Na kolika tabletech funguji plnotucne widle ... aby se na tom daly provozovat prislusne aplikace?

    Ale jiste, ono se urcite vyplati nakoupit urednikum tablety po 20k kus ... k tomu klavesnice a monitory, a za 2 roky to rozslapnout, protoze 80% z nich uz nebude fungovat. Stejne tak je zcela zjevne naprosto trivialni v takove bezne kancelarske budove pripojit na wifi stovky zarizeni ... protoze wifi takove veci zcela bezne naprosto vpohode zvlada (pripadne se zcela bezne daji koupit tablety s eth portem).

  • 4. 12. 2013 16:01

    alias (neregistrovaný)

    Né tak docela tak černobílé to nebude. Na práci jako je psaní dokumentů, mailů, tabulky, poslání na tiskárnu už nepotřebuje PC. To skutečně je možné s smartphonu nebo tabletu.

    Za trest bych vás nechal bez externí klávesnice a monitoru napsat pár normostran a nějakou netriviální kontingenční tabulku. Psát deseti prsty a zároveň se dívat do zdrojového materiálu. Možná už byste podobnou kravinu nenapsal.

    Jaksi se zcela ignorují fyzické vlastnosti a limity člověka jako jsou průměrný počet a tloušťka prstů nebo optické rozlišení oka. Psát na dotykovém displeji bez hmatové odezvy(okraj klávesy, zdvih) je výrazně horší co do efektivity, chybovosti a rychlosti. Hlasový vstup je tu už s námi desítky let a je už docela slušná spolehlivost, ale kromě okrajových a opodstatněných případů jako rozhraní pro handicapované, se moc nerozšířil a klasické metody nevytlačil. Hlasivky jsou sval, který se "překvapivě" unaví ještě rychleji než to příčně pruhované.
    Až bude možné komunikovat s počítači jen pomocí myšlenky, teprve pak bude možné ty fyzické limity ignorovat a bez něčeho jako PC se obejít. Ideálne bezkontaktně, bez portů v zátylku jako v Matrixu ;)
    Pak je ale otázkou, proč by vůbec nějaká spotřební zařízení jako dementphony a tablety měla vůbec existovat, proč přes ně vůbec zprostředkovávat komunikaci a nebýt raději přímo připojen do globální sítě ? Pokud bych si mel odpovědět sám, tak nic takového nevymizí, protože potřeba vydělávat peníze, marketingová mašinérie a stádo, které se nechá zmanipulovat, tu budou asi navěky.