Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Pět přání pro OS Android 5.0 od rize - Mě by potěšila především konzistence aplikací a systému,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 2. 2013 21:52

    rize (neregistrovaný) ---.212.broadband11.iol.cz

    Mě by potěšila především konzistence aplikací a systému, jeho vzhledu a ovládání napříč aplikacemi. V čistém Androidu na mě v posledním major update neudělala dojem hlavně aplikace budíku. Ano, konečně stopky, časovač, všechno v pořádku, ale proč je všude v systému tlačítko pro návrat zpět (to vlevo nahoře) tvořeno ikonou a popiskem a v budíku je jen text, bez ikony, navíc tučný a červený(!). Kdo to vymyslel, jaký k tomu měl důvod?

    Dále by mě potěšila funkce pro odstranění diakritiky z SMS (snad by to mělo být součástí SMS aplikace v CyanogenMod), jelikož dost podstatně zkracuje délku zprávy a slovník je se svými opravami za tvary s diakritikou velmi otravný. Vypnout jej ale nechci například kvůli e-mailům, kde naopak pomáhá, tedy za předpokladu, že zrovna zná daná slova a to občas nezná. Ne snad nějaké špeky, ale i slova běžná.

    Zbytek se už netýká ani tak Androidu, jako jeho ekosystému. Každé nové zařízení z řady Nexus je více a více "vázáno" na Play Store. V pořádku, jsou tam samozřejmě aplikace (kolik jich je k něčemu a kolik k ničemu teď neřešme), ale také jsou tam ke koupi právě samotná Nexus zařízení, knihy, hudba, filmy... počkat, vlastně nejsou, ne u nás. Proč? Proč proboha stále není Play Store plně přístupný také u nás? A určitě by se toho našlo více.