Hlavní navigace

Názor ke zprávičce PHP slaví 25 let od Miroslav Šilhavý - @bez přezdívky Tyto argumenty slýchávám často a každý jednotlivě...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2020 17:39

  Miroslav Šilhavý

  @bez přezdívky

  Tyto argumenty slýchávám často a každý jednotlivě platí. Programátoři pak naprogramují appku, která POSTEM posílá megabajty dat a díky ORM je zpracovávají v paměti. Na PHP Vám nezbude než nastavit vysoké limity RAM i POST.

  ...a v jeden okamžik se Vám server dostane do stavu, kdy "něco" přestane fungovat a nemáte ani jak najít chybu. Server, na kterém by běžela jen jedna apka a FPM pool nebyl sdílený aby člověk pohledal (je to pak drahé na prostředky = vysoká cena). Takže z malých projektů, které nepotřebují výkon, se Vám poskládá velký průser. Zákazník pak ječí, proč to nefunguje a vysvětlujte mu, že místo sdíleného hostingu si má pronajmout managed VPS nebo bare metal, pokud nechce ani čas od času zažívat problémy.

  Ale to už jsme na hony daleko od tématu. To bylo, že PHP se dnes používá úplně jinak, než na co by se opravdu hodilo. Vynalejzají se ohejbáky a na ně narovnáváky (viz "přidáme aplikační server a balancer").