Hlavní navigace

Názor ke zprávičce PHP slaví 25 let od Jan Hrach - > Samozřejmě je správně, aby aplikace měla svůj...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 6. 2020 4:18

  Jan Hrach

  > Samozřejmě je správně, aby aplikace měla svůj vlastní server, který nechcípá, sdílí veškerý kontext a neinicializuje se dokola.

  Na jednu stranu se mi to designově líbí, a je rozumné že nemusíte pro každý request tahat všechno znova z databáze (jinak pro ostatní věci jsou různé cache), na druhou stranu si nedokážu představit, jak by fungovalo takové Webzdarma nebo různé hostingy za 10 Kč -- aby se jim to vyplatilo, musí mít na jednom stroji masivní množství webů, a pro každého klienta to znamená trvale obsadit tak 100 MB RAM (nebo kolik tak žerou pythoní appky?), nebo to nějak spouštět a vypínat on demand a doufat, že weby mají návštěvnost rozloženou tak, že to vyjde.

  > V případě fastcgi (FPM) toto sice odpadá, ale zase PHP má takové množství memory leaků, že to FPM stejně nastavíte tak, aby po pár requestech umřelo a spustilo se znovu.

  Já na tohle nastavení nikdy nesahal a default je nekonečně, a pokud můžu věřit datu startu threadů v ps, tak to teda běží velmi dlouho a z paměti to nevyteklo. Každopádně myslíte, že když někdo, kdo zbastlil stránku s PHP počítadlem a formulářem, bude psát trvale běžící aplikaci, tak v ní leaky nenaseká?

  10. 6. 2020, 04:19 editováno autorem komentáře