Hlavní navigace

Názor ke zprávičce PHP slaví 25 let od Třešťák Huho - Přesně kuli takovejm punkovejm vývojářum, jako jste vy,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2020 13:49

    Třešťák Huho

    Přesně kuli takovejm punkovejm vývojářum, jako jste vy, si lidi o php myslí, že je to kentus jazyk. Nic ve zlym, punkoví vývojáři jsou potřeba ve startupech (ať se jedná o php, python, java), aby se ušetřily peníze a rychle se to rozjelo, ale jak se projekt začne sám platit, mělo by se zainvestovat do refaktoringu a napsat to pořádně, klidně i v jinym jazyce, kterej podle vás "neni příšernej". Samozřejmě to nemusí být tak jednoduchý, ale zažil jsem, když startup prorazil na nějakym wtf kódu a po pár letech to začali přepisovat. Pak třeba Rohlík, jestli se nepletu, přechází/přešel z php na javu.

    Jsem víceméně backendový vývojář, ale svého času jsem dělal fullstack a nějak jsem neměl problém mít separé js, php i html. Ono to "separé php a html" neni tak uplně pravda, ať už jsem dělal na custom frameworku, kterej templaty řešil vyloženě phpkem, nebo jsem používal třeba nette s latte, který je víceméně zase zpracovávaný phpkem. Ale tak to funguje všude, i v javě. A zrovna v javě jsem narazil fakt na mixování html a JAVY. Nebo úžasná konstrukce - instance vytvořená anonymní funkcí a přiřazená ihned při inicializaci proměnné. To byl poslední hřebíček do rakve a s javou jsem definitivně rozloučil :)

    Prasit a dělat ostudu ste dá v jakymkoli jazyce. Že někdo narazí na hnusnej kód v php, za to sice php částečně může svou jednoduchostí, ale zároveň ta jeho jednoduchost je důvod, proč je tak rozšířenej i přes jeho neduhy.