Hlavní navigace

Názor ke zprávičce PineTime: chytré hodinky s otevřeným softwarem za pár stovek od Vindis - U každého je to individuální. Někdo v nich...

 • 8. 10. 2019 11:10

  Vindis

  U každého je to individuální. Někdo v nich najde uplatnění, jiní zase ne.

  Kromě samotné zobrazení hodin, kde si vzhled může každý upravovat podle svého. Někdo si tam dá analogové ciferníky se vzhledem luxusních hodinek, jiný si tam dá digitálky, někdo kombinaci ciferníku a digitálu a tak dále.
  To hlavní je ale to, že jde o rozšíření mobilu. Zobrazení notifikací s možnosti na ně i odpovědět. Někde i pro příjem a hovor z hodinek. Pak i ovládání, třeba hudby. Plus všemožné aplikace - kalendář, záznamník, budík, plánovač, stopky, navigace, počasí a tak dále. To vše z hodinek, které máte neustále v ruce. Nemusíte vytahovat mobil z kapse nebo z batohu. Dále pak fitness funkce - krokoměr, aktivity, měření tepů apod.

  Samozřejmě nejčastější hláška: k čemu hodinky, když to všechno nabízí mobil? To jo, ale tady jde o pohodli. Hodinky máte na ruce, mobil někde schovaný. Přijde zpráva, zvednu ruku a hned vidím. Místo toho, abych sahal do kapsy, vytáhl mobil, odemknul a teprve se podívat na zprávu. O to více je to výhodné při aktivitách. Na kole nebo v běhu, kdy nemusíte svoji činnosti přerušovat. Mrknu na hodinky, nic zajímavého, tak pokračuji. To u mobilu bych se musel zastavit, abych pak zjistil, že je to nedůležité.

  Pokud jde konkrétně o PineTime, tak zde to vidím jen pro fandy všemožných úprav a bastlení, jak se píše ve zprávičce. Udělat si hodinky podle vlastních představ, mít vlastní svobodu.