Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Pirátská strana na Islandu sílí. Aktuálně by vyhrála volby od Seti - "V tom případě dokážete uvést konkrétní nařízení EK...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 3. 2015 23:40

  Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz

  "V tom případě dokážete uvést konkrétní nařízení EK nebo směrnici EP, která zakazuje žárovky a přikazuje nahradit je vašimi "úsporkami"."

  Nejsou to moje úsporky, já s nimi nemám nic společného. Že se ze začátku jednalo o "úsporné žárovky" jasně dokazuje mnou linkovaný dokument. Je v něm mimochodem i zmínka o oné "studii" s celými (myslím) pěti úsporkami ohledně obsahu rtuti.

  "A také jistě dokážete vysvětlit, jak to, že se dnes používají halogenové žárovky a čím dál víc LED, když podle vás se to nařízení týkalo "úsporek" (jak se říká kompaktním zářivkám)."

  Nepřekrucujte a nevkládejte mi něco, co jsem netvrdil. Nikde jsem nepsal nic o žádném nařízení ohledně úsporek. To je váš výmysl. BTW LED taky nejsou žádná výhra:

  http://www.dailymail.co.uk/health/article-2324325/Do-environmentally-friendly-LED-lights-cause-BLINDNESS.html
  http://m.livescience.com/31949-led-lights-eye-damage.html

  "S odborníky na energetiku?
  Ano."

  No jistě :-D Na to, abych věděl, že úsporka s nižším příkonem má menší proudový odběr, nemusím být odborník. Takže by mě zajímalo, CO přesně se s těmi vašimi odborníky konzultovalo. Zřejmě jste tam byl, když to víte tak jistě.

  "Ne, šlo o cenu účinnějších zdrojů světla, jak jsem psal."

  Ne, nešlo, to je váš ubohý úhybný manévr. Šlo o zákaz klasických žárovek na vrub původně (či zejména) kompaktních rtuťových zářivek z důvodu údajného, nikdy neprokázného většího negativního vlivu na životní prostředí. Ekoteroristi ruku v ruce s výrobci úsporek a LEDek za hýkání užitečných idiotů slaví úspěch.