Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Pirátství - společenský jev nové generace od Lol Phirae - Poplatky placené bary a hospodami jsou příjmem televizních...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2009 20:42

  Lol Phirae (neregistrovaný) ---.199.broadband5.iol.cz

  Poplatky placené bary a hospodami jsou příjmem televizních stanic. Koncesionářské poplatky přímo, zbytek prostřednictvím OSA či jiného správce.

  Clovece, nastuduj si neco, nez tady zacnes blabolit. Z poplatku (nikoliv koncesionarskych) placenych hospodami nejde televiznim stanicim <b>ani koruna</b>. Ty totiz vubec nevis, o cem mluvis (coz je ostatne u tvych komentaru zvykem). Viz rozhovor s reditelem OSA a prislusna legislativa.

  Co se s vybranými penězi stane, získají je jen autoři nebo jsou použity i na něco jiného?
  Po odečtení režie jsou vybrané autorské odměny rozúčtovány podle přesných pravidel (Rozúčtovací řád OSA) všem zastupovaným a v případech, kdy je autor zastupován ze zákona i nezastupovaným autorům.


  V praxi to funguje tak, ze si das do hospody nebo na hotelovy pokoj televizi a radio. Za ne platis koncesionarske poplatky. Jednoho dne prijde prizivnik z OSA a zacne vymahat vypalne. Druheho dne prijde prizivnik z Intergramu a zacne rovnez vymahat vypalne za naprosto totez. Pokud korupce poroste dale, tak bude dale i narustat pocet statem licencovanych vymahacu vypalneho alias mafianskych prizivniku. Vybrane penize se pak zcasti ztrati v rezii OSA a jejiho managementu, zbytek se pak rozdeli mezi skupinku vyvolenych, kteri „spolu mluvi“. Ostatnim se posle slozenkou castka nekolik korun, aby se nereklo, ze se to rozkradlo vsechno. Nooo, a nad timhle inteligenti jako ty jasaji, jak to je skvele.