Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Pirátství - společenský jev nové generace od Lael Ophir - Právě cracky „ze scény“ obsahují malwaru až dost....

 • 12. 8. 2009 18:33

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Právě cracky „ze scény“ obsahují malwaru až dost. Pokud vám to nedochází, tak ty armády zombies pocházejí mimo jiné z instalací nelegálního SW, který je pozměnen.
  Co uděláte, když zničíte display svého notebooku? Půjdete si koupit nový notebook? A budete znovu platit klávesnici, disk, marketing toho výrobce atd? Asi jo. CD/DVD si technicky můžete zazálohovat, a v řadě případů je to i legálně možné.

  Moje babička je mrtvá, takže WMP asi nezvládne. Můžu přinést notebook na hřbitov, ale podle mě to nedá. Naopak běžný uživatel zvládne kliknout na záložku Rip, a stisknout jedno další tlačítko.
  CD chráněná proti kopírování (resp. různě zmršená) dost možná takhle neripnete. Ovšem na těch je napsané, že jsou chráněná proti kopírování. Nelíbí se vám to? Nekupujte si je. Nakonec je jich na trhu naprosté minimum. Jestli jste takových titulů viděl „nespočet“, tak ten „nespočet“ zřejmě půjde spočíst na prstech jednoho člověka.