Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Pirátství - společenský jev nové generace od Berber - Je podle mne zvrhlost. „Jablko je jedlé“, možná...

  • 27. 7. 2009 8:19

    Berber (neregistrovaný) ---.gtsgroup.cz

    Je podle mne zvrhlost. „Jablko je jedlé“, možná by za toto taky někdo měl někomu platit. Sdílení a šíření myšlenek podporuje vývoj, jejich utajování a omezování jej brzdí, je to nepřirozené. Pochopitelně, pokud chci využít výše uvedenou větu, musím si zasadit strom, starat se o něj a jablka sklízet, ne je krást u souseda… Podle mne je ten problém v nepochopení meze mezi tím, kde je vlastnictví všech a vlastnictví jednotlivce, možná ta mez není až tak jednoduchá.

  • 27. 7. 2009 15:53

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

    Rozlišovat vlastnictví své a vlastnictví ostatních, s tím má mladá generace zjevně problém. Podobný problém, jaký má squatter nebo bezdomovec s konceptem osobního vlastnictví. Ovšem většina mladých studentů časem začne pracovat, a mnoho jich začne podnikat. Pak jsem zvědavý, jak dlouho jim ty komunisticko/a­narchistické nesmysly o „vlastnictví všech“ vydrží v hlavě. „Dva roky jsem psal tuhle knihu, teď jí vydám, a nebudu mít ani korunu, protože se s ní ihned stane vlastnictví všech.“ LOL.