Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Plán pro Firefox 1.0.8, 1.5.0.2 a Mozilla 1.7.13 od anonym - Ano, je možné napsat "google neco nevim dal"...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2006 1:12

    bez přezdívky
    Ano, je možné napsat "google neco nevim dal" a funguje to. V 1.5 funguje i pouhé g a v 1.0.x se to dá poladit v Quick search, jak tu kolega IA psal. Detekce URL ve Firefoxu ani v Mozilla Suite není zdaleka dokonalá; i to, co bych já osobně za URL nikdy nepovažoval, za URL pokládá. Dá se poladit konfigurace tak, že to namísto často mimoňského prvního výsledku nabídne normální seznam výsledků hledání v Google. Ale to g mi přijde jako lepší a spolehlivější řešení.

    Zkoušel jsem v Quick Search nastavit "m" pro používání Morfea, ale Firefox se s Morfeem nedokáže dohodnout na kódování vyhledávacího řetězce a proto je Quick Search nepoužitelný s diakritikou, na rozdíl od Google. Je divné, že u Morfea mi Konqueror hlásí kódování UTF-8 a Firefox ISO8859-2 (což mi zrovna u vyhledávačů přijde jako dost hloupé kódování). Jyxo posílá do Firefoxu UTF-8, takže je v tomto ohledu ve výhodě.