Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Počet programátorů v ČR je pod průměrem EU od Biktop - Kvůli podobným "statistikám" jsme si zlikvidovali školství -...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2012 20:17

    Biktop (neregistrovaný) ---.28.broadband3.iol.cz

    Kvůli podobným "statistikám" jsme si zlikvidovali školství - "máte málo vysokoškoláků, u nás na Západě jich máme víc" - ale už nikdo neřeší jejich úroveň. Že většina západních bakalářů se nevyrovná našim někdejším absolventům středních odborných škol, to už nikoho nezajímalo. Český průmyslovák, schopný spočítat a postavit impulsní zesilovač, je prostě nekvalifikovaný, zatímco západní bakalář, který pořádně neví, co to vlastně ten zesilovač je, ten potřebnou kvalifikaci prý má.

    Jakožto postkomunistická země, narozdíl od těch západních, moc dobře víme, kam tyhle snahy poručit větru, dešti vedou. Místo abychom je na to důrazně upozorňovali, bezhlavě to opakujeme. Je to frustrující zjištění, ale v 80. letech tato země byla dál - to už si i mocipáni ledacos uvědomili. Teď abychom si prošli ty samé slepé uličky, v nichž už jsme jednou byli. Věřím tomu, že současná epocha dokáže tuto zemi vydrancovat nesrovnatelně důkladněji (ekonomicky i morálně), než ta minulá.