Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Podílu Linuxu na Steamu nadále činí jen 0,5 % od Niemand - "Pokud chceme, aby byl market share Linuxu vetsi,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 5. 2018 18:15

    Niemand (neregistrovaný) ---.113.245.218.static.b2b.upcbusiness.cz

    "Pokud chceme, aby byl market share Linuxu vetsi, musime neco udelat. Potrebujeme, aby byl na pocitacich Linux predinstalovany. Potrebujeme lidi obeznamit s Linuxem a naucit je s Linuxem pracovat."

    K tomu je ale potřeba, aby se toho někdo chytil. Například ve Švýcarsku se právě o tohle snaží https://whyopencomputing.ch/de/ kde nabízejí laptopy i desktopy předinstalované s ubuntu a dodatkovými (především multimediálními) programy tak, aby je mohl okamžitě používat IT nepolíbený člověk. Také poskytují uživatelskou podporu a na svých stránkách mají i nějaké tipy pro začátečníky. Pokud si nový počítač koupí už někdo linuxu znalý, nejspíše by si ho sám kopletně nainstaloval podle svého gusta, ale pro začátečníky je tohle podle mého názoru skvělá pomoc do začátku. Pokud vím, dodávají i do jiných zemí evropy, ale jestli i do Česka, to si nejsem jistý. Každopádně, pokud by s tímhle chtěl někdo v Česku něco udělat, tohle by mohlo sloužit jako inspirace.