Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Podvodný e-mail napodobuje Českou poštu od Filip Jirsák - Dohledatelnost odesílatele zajistíte právě přes tu doménu. Mně nezajímá,...

 • 19. 10. 2020 13:16

  Filip Jirsák

  Dohledatelnost odesílatele zajistíte právě přes tu doménu.

  Mně nezajímá, že rozesílacího robota spustil Franta Vopršálek, toho času správce IT čtvrté kategorie. Mně zajímá, že ten robot opravdu rozesílá e-maily z domény cpost.cz. Že je to opravdu Česká pošta můžu řešit někdy potom, ale ve většině případů mi to bude úplně jedno.

  Jaké dva kroky od ověřování jsme udělali?

  Odpovědnost musí jít za vlastníkem domény, to je jediná entita, která dává na internetu smysl. No a vlastník domény bude buď schopen ukázat na konkrétní osobu, čímž se odpovědnosti zbaví a odpovědnost jde za tou osobou. A nebo toho schopen nebude, a pak to zůstává na něm. Tohle je řešení, které bude fungovat celosvětově, dá se k němu doiterovat postupně a postupné kroky budou znamenat zlepšení oproti předcházejícímu stavu. Drobný zárodek už je v podobě DKIM, akorát je potřeba si vzpomenout, jak má fungovat e-mail, a podle toho upřesnit pravidla. A pak už se jenom musí velcí hráči dohodnout, že ta pravidla začnou postupně vynucovat – což se vám zase vůbec nebude líbit.