Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Podvodný e-mail napodobuje Českou poštu od Miroslav Šilhavý - Potřebu internetu jako prostředí, kde spam nebude tvořit...

 • 20. 10. 2020 16:47

  Miroslav Šilhavý

  Potřebu internetu jako prostředí, kde spam nebude tvořit nebude 90 % e-mailů přicházejících na mou adresu , mám já jako uživatel – není to diktát žádného technika.

  Je. Vždy existuje možnost, že celý e-mail jakožto SMTP bude překonaný. V ČR se např. dobře ujaly datové schránky, které jednu důležitou část života řeší. Nepochybuju, že může vzniknout mnoho dalšího.

  Netuším, proč sem taháte nějaká rýsovací prkna a techniky. Potřebu internetu jako prostředí, kde spam nebude tvořit nebude 90 % e-mailů přicházejících na mou adresu , mám já jako uživatel – není to diktát žádného technika. Potřebu internetu jako prostředí, kde mi webové stránky neodstřelí DDoS za pár korun, mám já jako uživatel – není to diktát žádného technika.

  Bude se na tom "boji" nějak finančně podílet beneficient? Podle mě ne. Zaplatí to ISP, kteří to ale ve skutečnosti nemají na výběr, než se přizpůsobit tomu, co se hodí velkým (a ti se na to v tichosti nejdřív připraví, pak to oznámí a ostatní dostanou poměrně málo času na zavedení - a když nezavedou, ztratí zákazníky, kteří přejdou k velkým, kteří si to pro sebe takto naaranžovali).

  Až bude na internetu fungovat věc, která je ve fyzickém světě naprosto samozřejmá – že je každý zodpovědný za své činy, což se vztahuje i na věci jím vlastněné – budou reálné náklady banky nižší, než jsou dnes.

  Což není vůbec žádný problém. Banky začaly pracovat s oboustranně ověřovanými certifikáty a právní jednání bylo nezpochybnitelné. Pak si banky začaly pohrávat s myšlenkou snížení nákladů a upustily od toho, přešly na prostý internetový prohlížeč a certifikáty (natož uživatelské) se nekontrolují. Tedy: možné to bylo a je, ale nehodí se to do krámu. Nyní se můžeme zbláznit, abychom všichni dohnali bezpečnost, kterou se v rámci úspor někteří rozhodli pominout.

  A nějak netuším, odkud se bere vaše představa, že dnes někdo náklady na mou komunikaci s bankou dotuje. Mohl byste napsat, kdo a jak to podle vás dotuje?

  Pokud všichni vyřešíme bezpečnost obecnými standardy, které ale potřebujeme jen pro pár důležitých činností, tak samozřejmě všichni dotujeme zájem minority.

  20. 10. 2020, 16:51 editováno autorem komentáře