Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Podvodný e-mail napodobuje Českou poštu od Filip Jirsák - Je. Vždy existuje možnost, že celý e-mail jakožto...

 • 20. 10. 2020 18:33

  Filip Jirsák

  Je. Vždy existuje možnost, že celý e-mail jakožto SMTP bude překonaný.
  Co je to za blábol? Takže všechno, co chci dělat, my vnucují technici? A je to špatně, protože to možná jednou bude překonáno?

  V ČR se např. dobře ujaly datové schránky, které jednu důležitou část života řeší.
  Neujaly se dobře, v soukromém sektoru neřeší nic, a ve veřejném sektoru jenom radikálně snížily požadavky na bezpečnost podání vůči státní správě, až pod úroveň vlastnoručního podpisu – což je opravdu majstrštyk.

  Bude se na tom "boji" nějak finančně podílet beneficient? Podle mě ne. Zaplatí to ISP,
  Beneficienty jsou všichni uživatelé internetu, ISP víc než ostatní.

  ve skutečnosti nemají na výběr, než se přizpůsobit tomu, co se hodí velkým
  Vždyť to je to, po čem pořád voláte – každý se stará sám. To přirozeně vede k tomu, že rozhodují silnější. Je zvláštní, když si na jednu stranu pořád stěžujete na ochranu slabších, a vedle toho si stěžujete na to, že slabší nikdo nechrání.

  Což není vůbec žádný problém.
  Teoreticky ne. Problém je tam jediný – že se to reálně neděje.

  Nyní se můžeme zbláznit, abychom všichni dohnali bezpečnost, kterou se v rámci úspor někteří rozhodli pominout.
  Nevím kdo se může zbláznit, já s tím žádné náklady nemám, že banka přešla na bezpečnější systém ověřování. Naopak, jsem rád, že nemusím opisovat čísla.

  Pokud všichni vyřešíme bezpečnost obecnými standardy, které ale potřebujeme jen pro pár důležitých činností, tak samozřejmě všichni dotujeme zájem minority.
  Bezpečnost spočívající v tom, že nebudou útočit miliony hacknutých zařízení, o která se nikdo nestará, potřebujeme všichni pro všechno. Bezpečnou komunikaci, která zaručuje integritu a utajení přenášených dat, potřebujeme všichni pro všechno. Navíc také zapomínáte na to, že zavedení bezpečnostních standardů často celkové náklady snižuje – ostatně proto se zavádějí.