Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Položte vlastní dotaz open-source vývojáři Microsoftu od Lael Ophir - Že Vistu nikdo nechtěl, to je naprostý nesmysl....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2009 15:29

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  Že Vistu nikdo nechtěl, to je naprostý nesmysl. Prodalo se jí víc než dost. Výrobce HW si navíc těžko může dovolit nepodporovat novou verzi Windows, protože by jeho business výrazně utrpěl. Proto samozřejmě masíruje dodavatele, aby svůj SW dodali i pro nový OS.


  To vaše „nucení“ je celkem humorná záležitost. Například Intel podle vás jistě „nutí“ výrobce notebooků prodávat jeho nové CPU. Prostě je uvede, a zákazníci je chtějí. Chudák výrobce by raději vyráběl dál notebooky s Pentiem na 233HMz, ale Intel ho nutí. Fuj Intel :)


  Samozřejmě vám, jakožto absolutní jedničce pracující jako malé kolečko v továrně na výrobu nějakého toho předinstalovaného crippleware, všichni výrobci své OEM smlouvy ukazují. A rozhodně to nebylo „kolega povídal, že člověk z firmy X povídal, že se to u nich má tak a tak“ :)


  Ale když říkáte, že se dá existence takové smlouvy dokázat, tak jen do toho. Podle mě narazíte nejvýš na to, že MS například dává slevu, pokud výrobce udělá tu či onu věc.