Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Porovnání Google Maps a Nokia Drive od František Koudelka - Mám nokii s Ovi Maps (offline, aktuální mapové...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 8. 2012 12:49

  František Koudelka (neregistrovaný) 2001:470:6f:----:----:----:----:----

  Mám nokii s Ovi Maps (offline, aktuální mapové podklady) a v jendom případě mě svedla z okresky po cestě nahoru kopcem mezi domky (silnice na šířku 1 auta) a po hřebeni kopců a lesem jsem dorazil do cíle. Sice jsem si nedovedl představit, jak bych tudy jel v zimě, ale pěkná vyhlídková trasa.
  btw, online navigace je dle mého názoru nesmysl, většinou potřebuji navigovat v zahraničí, atd.
  Během dovolené jsem měl možnost porovnat Sygic, Ovi Maps a TomTom ... jednoznačně nejlíp navigoval (nehlásil odbočení příliš brzy nebo pozdě) TomTom, ale plánování trasy bylo dost uživatelsky nepřívětivé.

 • 21. 8. 2012 18:54

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

  Já jsem zkoušel následující:
  - TomTom. Naviguje dobře, má slušný interface, dopravní informace, profily průjezdnosti (teď už i v ČR) a upozornění na rady (včetně mobilních). Mapy pro Evropu, USA a některé dovolenkové destinace. Bohužel není k dispozici pro Windows Phone.
  - Garmin Mobile XT. Tragická aplikace s děsivým interfacem, neskutečně pomalé překreslování. Základní dopravní informace včetně ČR. Má ale dobré mapy, a to i pro značnou část rozvojového světa.
  - CoPilot Live. Interface nic moc, dal jsem přednost TomTomu.
  - Navigon Europe. Dobrý interface (na WP7), dopravní informace (zatím jen mimo ČR), kvalitní routování. Bohužel mapy jen pro Evropu a USA.
  - Různé free, low cost a open source příšernosti. Ani jedna z nich bohužel nesahala běžným komerčním aplikacím ani po kotníky. Ne že bych měl něco proti úspoře peněz, ale produkt musí na prvním místě fungovat.

  Rád zkusím na podzim Nokia Drive. Jako nejzajímavější vidím mapy, které pokrývají i značnou část rozvojového světa. Nejspíš skončím na kombinaci Navigonu pro Evropu a Nokia Drive pro zbytek světa.