Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Poškození souborového systému měl na svědomí I/O plánovač, oprava jde i do jádra 4.19 od Karel - To je u každého člověka jiné. Takže každý...

 • 7. 12. 2018 12:16

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  To je u každého člověka jiné. Takže každý bude soudit podle své osobní zkušenosti. V mém okolí prošla řada lidí, kteří nic neuměli, ale byli chodící slangový slovník. V bývalé firmě jich bylo docela dost. Pracanti, velice schopní, bóchali do toho fest. Jen ty výsledky nějak chyběly. Kolovaly o nich fóry typu "kolikrát musí pracovník GIS říci "nakopnu ten sčot" aby se sestava sama zprgala?" Schopní lidé jim tam odtud buď hnedka utekli, nebo je vyštípali. A slovníkem to nedohnali. Byť vlastně ano, ze zcela pragmatického úhlu pohledu ano - jejich šéfové i vedení firmy žili (a nejspíš stále žijí) v domění, že mají ty nejlepší lidi z oboru. Fakt, že jim vůbec nerozuměli, co říkají, je toho přece neklamnou známkou, nebo ne?

  Ti nejukecanější byli ti nejhorší - pohodové vystupování, slang, vtípky a legrácky. Ideální materiál na studium herectví. Ale i jako samouci byli dobří herci. Roky dokázali hrát role jako "administrátor MS Windows". Z jejich oficiálních vyjádření typu "aplikace vyžaduje LDAP, my ale používáme Active Directory, takže aplikaci nemůžeme použít" šel až mráz po zádech.

  Takže máte pravdu mnohem více, než si myslíte - podivný slovník neznamená, že ten člověk je špatný. Ale ani to z něj nedělá člověka lepšího.

  A ještě jedna osobní zkušenost za celých mých 25 let kariéry v IT: ti nejschopnější lidé s nejlepšími výsledky, které jsem v životě potkal, byli až na několik výjimek dost nemluvní.