Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Postav si svou 3D tiskárnu RepRap s Root.cz od R - Tak to je dobrý vývar! Ta cena se mi...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2014 22:48

  R

  Tak to je dobrý vývar!
  Ta cena se mi nelíbí.
  Příjde mi přemrštěná a skoro vysmívající se lidem, kteří opensource a openhardware nejvíce sledují, ti kteří jsou openxxxx myšlence nejvíce nakloněni.
  Já osobně si chci takovou tiskárnu také sestavit ale protože nejsem slaboproudař a programátor, tak takový seminář by byl pro mě ideální. Bohůžel díky té ceně si můžu nechat zajít "chuť", protože ať šetřím, jak šetřím, stále nemůžu našetřit těch 20000kč a více.
  Možná hodně programátorů a těch co takové nebo podobné školení dělají si to nevědomují, ale 20000kč není ani jedna běžná čistá výplata obyčejných lidí. Většinou je to o pár tisíc méně. A právě ti obyčejní, který nejsou elektrikáři a programátoři, těch nejvíce se takové školení týká. Programátor a elektrikář nebo elektroamatér si to nějak "rozchodí". Obyčejní lidi raději asi zvolí možnost takového semináře.
  Někde někdo mi řekl, že materiál na tiskárnu se dá sehnat do 7tisíc... (všechny součástky), takže chápal bych cenu 13000 (7tisíc díly + 6tisíc tomu kdo to přednáší nebo vede). Ale 20 nebo 24tisíc bez daně? Bože... To už si člověk sakra rozmýšlí do čeho 24 nebo 29 tisíc vrazí.
  ToŤ můj názor, kamenujte mě :)

 • 8. 10. 2014 8:25

  strepty (neregistrovaný) ---.map.sk

  Mozno by stacilo rozobrat tlaciaren hp za 3000kc (alebo dve) na suciastky (krokove motorceky, vodiace listy, remene, usb rozhranie) dokupit co tam nemaju a zabehnut to.

 • 8. 10. 2014 8:33

  srab (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  S tou cenou. U ruznych verzi reprapu se to docela dost lisi. Soucastky koupis za 7000, ale za kvalitnejsi zaplazis klidne dvojnasobek. A ohledne ceny skoleni - nevim, kde to probehne, ale pronajrm mistnoati, obcerstveni a dalsi neni uplne nejlevnejsi zalezitost. Navic ti prodavaji know-how :-) jestli jses z brna, tak si bez do brnenskeho hackerspace, zaplat si 400 za mesic a za 2 mesice to budes mit treba hotovy. Ale budes muset byt takovy samouk, ale urcite ti poradi.

 • 8. 10. 2014 9:50

  Ondra Satai Nekola

  Tak si kup soucastky za 7k a jed podle navodu.
  Cena neni cena, ktera se ma libit tobe, cena je misto, kde se setka nabidka s poptavkou.