Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Problém na Jabbim.cz vyřešen od Lukáš Polívka - Nic není 100% bezchybné a stabilní. Tentokrát se...

 • 7. 5. 2009 7:41

  Lukáš Polívka
  Nic není 100% bezchybné a stabilní. Tentokrát se nezadařilo, pamatuju ale horší doby. Na stabilitě se stále pracuje. Nevím jak na jiných službách (serverech), ale na Jabbim určitě. Píšou se nové brány (transporty), které jsou stabilnější a mají menší hardwarové nároky, nasazuje se nové železo, je i testovací server, na kterém se odhalují některé nedostatky, než dojde k nasazení do ostrého provozu (což tentokrát bohužel nestačilo), ne všechno musí řešit jediný admin atp. Díky twitteru (http://twitter.com/jabbim, stačí odebírat novinky (RSS)) se teď také můžete dozvědět důležité aktuality, i kdyby lehnul celý Jabbim včetně hlavního webu.

  Samozřejmě, stále jsou zde nevyřešené problémy, jako např. když klientovi příliš dlouho trvá, než se „dozví“, že server je nedostupný. Pak může dojít k nějaké nepříjemné ztrátě zpráv a podobně.

  Osobně jako největší výhodu vidím otevřenost a aktivní komunitu, která se kolem Jabberu a Jabbim konkrétně vytvořila. Když budu chtít garantovanou stabilitu, zaplatím si komerční službu.

  Ale proč to vlastně říkám trollovi.