Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Programátorská chyba způsobila ztrátu 460 milionu USD od Sten - Stabilní? Stabilní obecně celkem je, ale to je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 11. 2013 1:11

  Sten (neregistrovaný) ---.parawide.eu

  Stabilní? Stabilní obecně celkem je, ale to je samozřejmě i u spekulací. Pro konkrétní zboží (např. konkrétní model telefonu) už stabilní moc není, opět stejně jako u spekulací.

  I u skutečného produktu může cena padnou klidně i na nulu.

  Spekulace s ropou, zlatem, diamanty nebo obilím obchoduje budoucí úplně reálné věci, a pokud nakoupíte draze a budete chtít držet tak dlouho, dokud to nemůžete prodat se ziskem, můžete se klidně stát, že vám to skončí před domem, protože se mezitím z futures stane skutečné zboží. Spekulace s akciemi fungují podobně, protože akcie reflektují majetek, vyplácené dividendy a předpokládaný růst zisku (nebo pokles, pokud shortujete), což je vlastně to samé, s čím se spekuluje u skutečného zboží (množství a předpokládaná cena při prodeji).

  Pokud se vám spekulace nelíbí, můžete klidně na té samé burze, kde se spekuluje, to zboží koupit a nechat si je. Pokud tedy dokážete odhadnout cenu, jakou bude to zboží mít v době, až k vám dorazí. Abyste neprodělal ;-)