Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ProtonMail předal IP adresu francouzských aktivistů policii, doporučuje používat tor od Miroslav Šilhavý - Každý, kdo chce chránit data, pochopitelně není zločinec....

 • 10. 9. 2021 11:53

  Miroslav Šilhavý

  Každý, kdo chce chránit data, pochopitelně není zločinec. Ale každý zločinec chce chránit data. Tyto služby jsou tedy magnet na takové. Úplně se nabízí, aby to některá silná vláda využila ke svému prospěchu. I v případě E2E šifrování jsou stále k dispozici hlavičky a i to je informačně velmi cenné při rozkrývání zločinu či ohrožení zájmů státu.

  Výběr jakékoliv služby - a začíná to už od připojení k internetu - musí být vždy podroben testu toho, komu svěřuji informace, jestli a v jakém rozsahu mu důvěřuji. Obvykle zjistíte, že nějakou menší část informací ochráníte (třeba těla mailů,) ale stejně jen na jedné straně komunikace (druhou nemáte pod kontrolou,) a navíc musíte důvěřovat tolika stranám, že z toho nic rozumného nevyjde.

  U profláklých služeb, jako je ProtonMail, nebo na kecálka Threema, mužete - nebo spíš musíte - započítat ještě to, že jejich strana (servery) budou pod zvýšenou kontrolou tajných i netajných služeb.

  10. 9. 2021, 11:56 editováno autorem komentáře