Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ProtonMail předal IP adresu francouzských aktivistů policii, doporučuje používat tor od anonym - Nicméně to slovo terorismus už svůj odlišný význam...

 • 10. 9. 2021 11:55

  bez přezdívky

  Nicméně to slovo terorismus už svůj odlišný význam má, proto bych se ho držel jen pro případy, kdy je odůvodněné.

  Lidé někdy nadužívají slova jako terorismus, vražda, genocida, holocaust atd., aby dali svému morálnímu soudu větší váhu, i když se vůbec nehodí. Někdy je to až absurdní. Přitom je z mého pohledu trochu střelba do vlastní nohy - nejpřesvědčivější bývá popsat realitu věcně a bez přehánění.

  Ta parta lidí*, co vtrhla do pařížské pobočky BlackRock, se opustila nepochybně poškození cizí věci a pravděpodobně vloupání a výtržnosti. Doufám, že je nechají dát ten interiér do pucu za své a vlastníma rukama.

  Ačkoli si počínali velmi špatně, mně osobně mi to nepřijde dostatečné k narušení "listovního tajemství", přičemž u rozkrytí skutečné teroristické buňky vraždící lidi bych takový vládní zásah do soukromí toleroval jako přiměřený.

  *) aspoň část z nich byli zřejmě opravdu aktivisté, ale o 99.9% klimatických aktivistů jejich trestný čin nic nevypovídá