Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ProtonMail předal IP adresu francouzských aktivistů policii, doporučuje používat tor od Miroslav Šilhavý - Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Pokud si pořídím...

 • 10. 9. 2021 18:43

  Miroslav Šilhavý

  Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Pokud si pořídím Intel / AMD, Windows, tak používám uzavřený software, tuším, že v něm jsou backdoory, ale přesně vím, v čí prospěch.

  U opensource naopak víme, že není velký problém do něj dostat špatný kód, i víme, že zůstává dlouho neodhalen. Nikdo neprovádí tak velké audity kódu, snad vyjma pár projektů. Je klidně možné, že vesele a s klidem v duši používáte sw s backdoory od cizích států (mimo EU, mimo NATO,) a vůbec o tom netušíte a není ani nikdo, kdo by to hlídal za Vás.

  Open source má spoustu výhod, ale mezi ně rozhodně nepatří bezpečnost v tomto ohledu.

  Šifrování je jeden střípek z celé bezpečnosti. Tomu, koho to zajímá, je v první řadě nejcennější informace s kým, kdy a jak často komunikujete. To šifrování nevyřeší. Ve chvíli, kdy bezpečnostní služby díky ostatním informacím získají dostatečné přesvědčení, že představujete hrozbu, zajistí si Vaše sledování jinými prostředky. Proti tomu zašifrovaný e-mail nic nezmůže.