Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ProtonMail předal IP adresu francouzských aktivistů policii, doporučuje používat tor od anonym - Mýlíte se. Zásadním znakem takových akcí je, že...

 • 12. 9. 2021 19:57

  bez přezdívky

  Mýlíte se. Zásadním znakem takových akcí je, že se účastníci nechají zadržet. Předem počítají s tím, že ponesou odpovědnost za následky svého konání. To považují za přiměřenou cenu za dopad takové akce na veřejnost nebo na příslušné orgány, když chtějí například upozornit na bezpráví, ohrožení, apod. Dělají to tedy v zájmu veřejnosti. Tomu se říká občanská neposlušnost - najděte si definici jinde, poku té mojí nevěříte.
  Dalším znakem takových akcí je, že následují teprve po vyčerpání běžných postupů a prostředků. Nejsou nástrojem první volby.
  Také bývají nenásilné, neubližují lidem, zvířatům. Pokud je zničen nějaký materiál, účastníci akce jsou za to odpovědní a nevyhýbají se tomu - nechají se zadržet.
  Toto nemá s teroriosmem nic společného. To že s cíly a názory takových lidí nesouhlasíte je v pořádku, jen by to chtělo znát kontext a všechny okolnosti.