Obávam sa, že ProtonMail privátne kľúče generuje u seba. Myslím, že o tom bol nejaký blogpost "ProtonMail something something scam". Ak som správne pochopil, celý ProtonMail je o tom, že síce neveríte korporácim ako Google, ale veríte ProtonMail-u. Ak sa mýlim, budem rád, ak ma niekto nasmeruje na zdroj, kde je opísané, ako to funguje.
vicemene je to tak jak pises. V privacy si obecne musis vybrat komu veris. Proton mail se snazi tvarit ze je v poradku, nejakyt kod ma i na githubu, mozna by slo napsat nejaka extension, ktera by validovala, ze ten javascrtipt co u me bezi je treba tenhle tag na githubu a ze ja mu verim. To by mohlo byt celkem hezke.
Nic, ale neni dobre se tvarit, ze jde o totez.
U protonmailu proste verite protonmailu.
Klic mate u nich, protoze jinak by to neslo pouzivat s obvyklym komfortem.
Jestli se s tim smirite ci nikoliv je samozrejme na vas.
Vprincipu ale skutecne spravce protonmailu muze cist vas privatni klic, ktery je na pocatku odvozen z hesla.
Pokus si to pamatuji dobre.
P.S. alternativou je samozrejme pouzivani lokalniho klienta. Tam ale nemate jak realizovat nektere funkce, co dnes uzivatele ocekavaji. Tak to tusim bylo vysletleno v tom blogpostu od tvurcu protonmailu, kdyz se kolem tohoto tematu strhla debata.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.