Hlavní navigace

Názor ke zprávičce První oznámený konkurent iPadu je od MSI od Kaacz - Přestaň být majetnickým syslem, který si umí představit...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2010 1:49

  Kaacz (neregistrovaný) ---.20.broadband10.iol.cz

  Přestaň být majetnickým syslem, který si umí představit jen krabičku ve své kapse a tahá to venku – na to jsou lepší PDA.
  Zkus si představit takovýhle OPRAVDOVÝ TabletPC, který prostě jen tak někde v domácnosti leží. Kdokoli z rodiny to prostě čapne, probudí (žádné bootování), někam si s tím sedne a vyhledá si informace na inetu, přečte cokoli z inetu nebo z karty, kterou do toho vrazil. S tím že defakto celý den to vydrží bez nutnosti „teď to musím dobít“.
  Nemusím být u stolního kompu, nemusím mít na nohách notebook, kde pevný disk a klávesnice v té chvíli jsou k ničemu a výdrž není nic moc. Nemluvě o horším ovládání přes trackpoint nebo touchpad (např. ten v nejrozšířeějším EEE10" stoji za bačkoru).
  Někdo by mohl říct, že by mi mohl stačit netbook. Věc bez výkonu na moje ostatní činnosti. Zbytečně velká a zbytečně drahá věc. Potřebuji pořádnou stolní mašinu s výkonem a prostorem. Zpracovávám multimédia i když ne profesionálně. Pak mám linuxové PDA. Ale to je moje PDA, které tahám s sebou, a i když je displej velký (4,13" LCD 800×480), je to nouzovka a o žádném komfortu na čtení nemůže být řeč. Mimochodem, to PDA se nefreezuje jako PDA s WM. Je tam úžasně udělaný powermanagement, takže to utáhne 5 hodin videa přes WiFi, 7 hodin běžných činností nebo ! 10dnů ! idle. Takže jsem optimistický u těch ArmCortex tabletů.