Hlavní navigace

Názor ke zprávičce První televize Panasonic s Firefox OS jdou do prodeje od Philips CZ - Pohodlí - jistě, ovládat se dá, ale přeci...

 • 25. 5. 2015 17:48

  Philips CZ (neregistrovaný) ---.pram.cz

  Pohodlí - jistě, ovládat se dá, ale přeci jenom ovladače televizí jsou uzpůsobené k rychlému a snadnému ovládání všech jejích funkcí.
  Úspora - neříkám, že se jedná o důležitý argument, někdo ale prostě nechce krabičku navíc
  Kompatibilita - pro opensource OS je sice obrovské množství aplikací, ale málokterá přizpůsobená přímo televizím.
  Upravitelnost, otevřenost - pokud chcete upravovat, integrovaný OS v TV asi nebude pro vás. Ten je spíše pro ty, kteří chtějí přijít a hned používat. Což souvisí s tím pohodlím.
  Zaměnitelnost - all-in one řešení je vhodné pro ty, kteří nechtějí řešit jednotlivé komponenty, souvisí s napsaným výše.
  Využitelnost - marketing se vždycky snaží přesvědčit zákazníky o nové koupi. To ale neznamená, že musí každý zákazník televize skutečně střídat.

  Co se týká konfigurace, změn a úprav, je media centrum jistě pružnější. Není potom ale jednodušší mít k obrazovce připojený počítač, který toho umí ještě víc?

  Televize s integrovaným OS zřejmě míří na jinou cílovou skupinu. Na takové uživatele, kteří chtějí mít co nejrychlejší a nejjednodušší přístup k chytrým funkcím v jednom zařízení s tím, že jakákoliv aplikace bude fungovat bez problémů v rozlišení dané televize.

  Můj názor :)