Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Qutecom 2.2 RC1 od Aleš Janda - Tak jsem zkusil tu verzi pro Fedoru 9....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 8. 2008 18:17

  Aleš Janda
  Tak jsem zkusil tu verzi pro Fedoru 9. Co dodat: je to staré (dobré) OpenWengo, řekl bych v trochu jiném kabátě, ale fakt jenom trochu. Dokonce v testovacím hovoru se tam představí jako Wengo ;-)

  Zkusil jsem udělat testovací hovor, zvuk jede úplně ok. Teda zdálo se mi, že nefunguje ovládání hlasitosti mikrofonu, ale možná že jsem jen něco špatně nastavil, krom toho hlasitost byla dobrá a přenos zvuku taky. Fakt je, že to byl jen ten test, neměl jsem nikoho reálného, komu bych mohl zavolat.

  Video papírově taky jede, ale: občas to prostě nezobrazí kameru, někdy jede obraz, ale ne zvuk, přenos obrazu někdy vypadává (i na nejnižší kvalitu), při fullscreenu se video zvětší asi dvakrát a víc ani ťuk (zbytek je černý).

  Co je ovšem horší, zůstaly i další bugy z Wenga: Někdy program na nějaké kliknutí (třeba zavolání) hned nereaguje, musí se počkat nebo překliknout jinam a zkusit to znova. Navíc tam byl nějakej šílenej memory leak a program zabíral asi 600 MB (než jsem ho odstřelil). Sám od sebe při testování jednou spadnul (při pokusu o testovací hovor z nastavení).

  I tak jsem ale hodně rád, že ten projekt pokračuje. Je to asi jediný program, který má možnosti volání včetně videa, je multiprotokolový (umí plus mínus to co Pidgin, protokol Skype samozřejmě chybí) a je navíc uživatelsky velice přítulný. A multiplatformní. Kdyby neměl ty bugy, rozhodně by byl adeptem na nejlepšího klienta vůbec. Zatím bych ale s používáním posečkal.