Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Raspberry Pi 400: osobní počítač ukrytý v klávesnici od Jan Hrach - 1. Mně se na takových klávesnicích píše dobře. 2....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 11. 2020 18:02

  Jan Hrach

  1. Mně se na takových klávesnicích píše dobře.
  2. A kde jinde by měl být?
  3. Nepřijde mi přehozený, všechny notebooky, co jsem měl, i několik náhodně rozkliknutých notebooků na CZC všech možných značek (Asus, Acer, HP, Umax, některá Lenova) to mají takto. Jediný rozdíl jsou Thinkpady a některá „thinkpad-like“ Lenova.
  4. Aby se tam vešla klávesa |\ přece.
  5. Osobně mám na numerickou sekci dost smíšené názory. Je lepší ji mít, ale zase pak mám dál k myši. Zadávání čísel přes Fn+mjkluiop mi přijde v pohodě. (samozřejmě zadávat čísla „lineárně“ přes ŕěščřžýáíé je blbost) Co mi ale chybí jsou hardwarové (bez Fn) PgUp/Down/Home/End, to je opravdu velký problém používat přes Fn, protože Page mačkám jedním prstem když si čtu a nemám ruce na klávesnici, a Home/End často mačkám se Shiftem (pro vybrání do začátku/konce řádku) a trojhmat je opruz.
  6. Zavináč je tam co je na české klávesnici §!'. Já teda mám místo § výpustku …, protože § skoro nepoužívám. ! asi používá kde kdo a ' minimálně programátoři. Ta klávesa vedle je divná a teď se to všude dává místo rozpláclého entru. Můžeš si na ni namapovat enter.