Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Raspberry Pi Pico: jednočipový počítač s procesorem RP2040 od Dushino42 - Chápu, že máte důvod k nepoužití programátoru -...

  • 21. 1. 2021 12:47

    Dushino42

    Chápu, že máte důvod k nepoužití programátoru - minimálně je to další krabička a dráty. Viděl jsem to stejně a bránil se STM32. Pak jsem koupil na ebay STLink v2 za nějakých 60-80 Kč, destičku s STM32F407 a zjistil jsem, že do desky mi stejně vede USB na napájení a komunikaci, převodník TTL RS232 kvůli ladícím výpisům a ten programátor s nějakým čtyřmi fousy mi už nijak nezavazí. Ale to je můj případ.
    STM32 má docela dobrou podporu a spoustu příkladů jak na netu, tak vpřímo ve svém IDE co je zdarma - STM32CubeIDE. Mě toto prostředí na 100% nevyhovuje, ale dá se s tím jako hobby pracovat mnohem lépe, než s Arduino IDE, které je dobré opravdu tak pro hraní. STLink navíc umožňuje ladění přímo v IDE. No a až uvidíte možnosti konfigurace převodníků, po ATMega328 už ani nevzdechnete. :-) IRQ, DMA, řetězení převodů z různých vstpů.. Viz např. https://deepbluembedded.com/stm32-adc-tutorial-complete-guide-with-examples/ Prostě STM32 je o level výš, než ATMega. A většina pinů řady STM32F je 5V tolerantní. Tak neváhejte, krásný nový svět čeká! :-) (Dokud jde nakupovat v číně..)