Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ReactOS už umí tisknout, ale jen přes paralelní port od Martin Dráb - > Ad Ona se totiz dost casto microsoftu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2017 20:27

  Martin Dráb

  > Ad Ona se totiz dost casto microsoftu ta dokumentace
  > rozchazi s realitou - máte k tomu prosím nějaké konkrétnější
  > informace?

  Třeba zde: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/mt764088(v=vs.85).aspx. Pokud se podíváte do WDK, tento callback má pouze tři parametry (parametr Create se zdá být zkopírován z obdobných callbacků, ale pro reportování vzniku/zákinu procesů a vláken). Ano, píšou tam, že části dokumentace jsou pro ještě nevydané verze, ale zrovna tento callback (a funkce PsSetLoadImage­NotifyRoutine, kterou se registruje) jsou tu s námi již minimálně od Windows 2000 v tříparametrové formě.

  Nebo když se podíváte na dokumentaci týkající se obsluhy požadavků IRP_MJ_POWER, najdete různé názory, jak s takovými požadavky pracovat (ne že by došlo ke sporu, ale na zmatení to stačí). A zrovna u těchto požadavků se chybná obsluha hodně špatně testuje (mnohem hůře než u špatné obsluhy PnP), protože se projeví třeba jen na pár konfiguracích z tisíce, a to ještě náhodně. A Driver Verifier nepomůže.

  Ale obecně si na chybovost dokumentace stěžovat nemůžu (minimálně u částí, se kterými přicházím do styku). Spíše s než vyloženě chybným tvrzením jsem se setkal s případy, kdy mi v dokumentaci některé informace citelně chyběly (ale oproti dokumentaci jiných knihoven (často opensource) je to pořád paráda), takže bylo třeba použít metodu pokus-omyl.

  Pokud je kernel driver napsaný rozumně a nevyužívá vlastností, které s Windows XP +- skončily (např. filtrování síťového provozu přes TDI), měl by běžet i na Windows 8/10. Naopak mi testování na Windows XP odhalilo problémy, které se na novějších verzích neprojevovaly (rozhodně ne deterministicky).