Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Řekněte si svoje k vývoji dalšího OpenSuSE od slimejs - "OpenSuSE 11.1 už klepe na dveře, a tak...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2008 19:57

  slimejs (neregistrovaný)
  "OpenSuSE 11.1 už klepe na dveře, a tak je čas přemýšlet nad novou verzí." to zni trosku jako: Nove OpenSUSE 11.1 obsahuje kupu stareho softwaru, je nemoderni a potrebuje jeste hodne dodelat, aby byli lide spokojeni. Proto je cas na vymysleni novych featur pro dalsi verzi.
  Tedy alespon to tak vyzniva par dni pred oficialnim vydanim. Kdyby to bylo treba po mesici, proc ne...

  ale... asi jsem prilis nemoderni a neziju spravne rychle.
 • 16. 12. 2008 23:09

  Zdenek
  Nemoderní ne, ale zjevně nevíte nic o tvorbě software. Od žádného softwaru nemůžete chtít, aby vyšla jedna vývojářská verze a pak po nějaké době verze 1.0 Ultimate Edition, která umí úplně všechno, přitom se strašně snadno ovládá a je bez chyb.

  Navíc u software s nějakým pravidelným vývojovým cyklem se nejdřív přidávají vlastnosti a funkce a pak se to nějakou dobu před vydáním zmrazí a už se jen opravují chyby a ladí. To je i případ OpenSuse. Taže nechápu, co na tom je divného, že v době, kdy už se jen opravují chyby, tak se zároveň přemýšlí co dál.
 • 17. 12. 2008 8:31

  slimejs (neregistrovaný)
  ale uzivatele maji k dispozici jen nejaky RC... vyzvu pro zlepsovaky bych dal az po tom, co si lide budou moci vyzkouset oficialni release, s opravenou vetsinou viditelnych chyb (takove, ktere byly odhaleny testovanim pred vydanim).

  jinak s tou praci - alespon pro sebe - da se to tak rict. jasne, na zacatku mam nejake cile, pak je realizuji, nekdo na me tlaci abych neco predvedl. zmrazim pridavani a dodelam co mam, abych mohl alespon to ukazat a porad mam v todo listu par veci. pak to dodelam a zjistim, ze by se hodilo par featur navic... ale to vidim az tehdy, kdy mam hotovou vec :) !!!
 • 17. 12. 2008 10:10

  Zdenek
  zjistim, ze by se hodilo par featur navic... ale to vidim az tehdy, kdy mam hotovou vec
  Ne, to právě zjistíte v pohodě už dávno předtím. Říká se tomu třeba product management. Dost programů se nedělá tak, že by někoho něco napadlo, tak to tam rychle napsal, ale stanoví se seznam věcí, které by to mělo umět (případně testů, kterými by to mělo projít apod.), pak se nějak stanoví priority a časový plán a pak se píše. Takže se s předstihem ví, že výsledný produkt bude (pokud půjde všechno podle plánu) takový nebo makový. To, že někdo přemýšlí dopředu nejenže není špatné, ale často to je i nutné.
 • 17. 12. 2008 7:01

  Matěj (neregistrovaný)
  Vy jste se asi ještě aktivně žádného projektu nezůčastnil, že (je jedno, jestli komerčního nebo OSS)? Co víc, asi jste si ani nic nevytvářel pro sebe, a zdaleka nemusí jít jen třeba o programování. Jinak byste takto nemohl mluvit.