Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Richard Stallman rezignoval na post prezidenta FSF a odchází z MIT od Adam Přibyl - Nejsem si jist, zda to znamená, že se...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2019 8:54

    Adam Přibyl

    Nejsem si jist, zda to znamená, že se k tématu nechceš vyjadřovat, či poukazujš na to, že se vyjadřují lidé, kteří nevědi o co jde.

    Zkusím tedy shrnout thread sám: Jedná se o vlákno, kde se RMS zamýšlí nad výrokem "Giuffre directly says she was forced to have sex with Minsky" a rozebírá zda je správné použití termínu "assaulting" v článku na Verge, protože daný výrok neříká nic o tom zda Minsky věděl, že k aktu dochází na něčí nabádání (Epstein) a naopak je možné, že dívka se mu prezentovla jako "entierly willing". (We can imagine many scenarios, but the most plausible scenario is that she presented herself to him as entirely wilting.). Podle mne se jedná o snahu, kriticky se zamyslet nad výroky publikovanými na serveru Verge a nikoli o apriorní označování Epsteinových obětí jako "entirely willing".

    Obecné diskuse o RMS a svobodě projevu tady je pak jen ukázkou toho, že to nejspíš nikdo nečetl a udělal si závěr na základě titulku z vice.com.