Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Richard Stallman se vrací do vedení FSF od Poleno - Stalo se jenom to že za ten názor,...

 • 23. 3. 2021 15:52

  Poleno

  Stalo se jenom to že za ten názor, resp. jeho veřejné vyslovení, nese společenskou zodpovědnost odpovídající jeho společenské roli

  No víte, jenomže on je rozdíl mezi byť i někoho ztrestat za nějaký šílený názor a tím vyhlásit, že na určité pozice musíte mít jisté uhlazené názory. Výsledek je možná nakonec stejný, problém je, že v tom druhém případě se nám tady pak tvoří i samostatné morální až agresivní komise, často připomínající spíš pacienty (a to často do slova, např. jak se s brekem válí po zemi), to vede ke Cancel culture a .... a to tu máme dnes.

  Druhým rozdílem je, že v prvním případě jste potrestán až po činu a to ještě na základě aktuální poptávky té společnosti, na kterou se odvoláváte, v druhém případě jdete zrovna do autocenzury čehokoliv, co by se mohl jakkoliv otočit, radši si ani nic nemyslet, protože pak někdo může i na základě byť jednoho slova jako "Taken" (Melanie T.) napsat 500 slový text o tom, jaký jste kvůli tomu nacista a neměli by Vás vzít radši ani do té kotelny. (Asi abyste jim nezatopil | joke)

  23. 3. 2021, 15:56 editováno autorem komentáře