Hlavní navigace

Názor ke zprávičce RMS protestoval na MIT proti ATI od Biktop - To snad nemyslíte vážně! Ochrana spotřebitele nespočívá v...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 4. 2006 16:33

  Biktop (neregistrovaný)
  To snad nemyslíte vážně! Ochrana spotřebitele nespočívá v jeho možnosti nekupovat výrobek!!
  Ochrana spotřebitele spočívá v tom, že má nějak garantováno, že si kupuje to, co výrobce prohlašuje. Když si kupujete třeba potraviny, tak ochrana spotřebitele nespočívá v tom, že si je nemusíte kupovat, ale v tom, že je nějak garantováno, že vám to nepoškodí zdraví. A pokud ano, že máte právo na odškodnění. Na sýru nebo na pivu nebudete mít napsanou recepturu a poměry ingrediencí a ani nikdo nemůže výrobce nutit to tam psát - to je přece jeho know-how, ale někdo nezávislý to znát musí, aby mohl říct "z hygienického hlediska je to OK, můžete to prodávat".
  Ochrana spotřebitele v případě grafické karty spočívá v tom, že je na ní napsáno, že to pojede pod Windows. Kdyby tam bylo napsáno, že to pojede na PC, tak už je to klamání spotřebitele - leda by k té kartě ještě přibalili kompletní seznam funkcí řadiče a návod k jejich používání.
  Takže pozor! Ochrana spotřebitele není regulace, ale kontrola. Případné regulace jsou tu jenom k účelům provádění té kontroly.