Hlavní navigace

Názor ke zprávičce RMS protestoval na MIT proti ATI od Ctirad - V tom případě žádná černá skříňka neexistuje, protože...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 5. 2006 12:17

    Ctirad (neregistrovaný)
    V tom případě žádná černá skříňka neexistuje, protože šťourat se dá úplně ve všem. I v hardware, založeném na jednom jediném nezdokumentovaném čipu se dá analýzou vstupů a výstupů dojít k funkci a pak ten brouk odpájet a nahradit vlastním jednočipem, FPGA nebo tak něčím.

    Takže kde je podle vás ta hranice? Opakuji svůj příměr s binárním programem, který je sice možné upravovat v dissassembleru (a mnoho lidí to dělá), ale přesto to není opensource, protože tak nebyl zamýšlen. Stejně tak u těchto počítačů nebylo zamýšleno, aby se do nich strkaly jiné procesory, řadiče a jiná rozšíření, přestože technicky to možné je mnoho lidí to dělá.

    A když už se bavíme o starých počítačích tak věřte tomu, že mnohá stávající dokuemntace k jejich různým zákaznickým čipům vznikla právě analýzou a nikoliv tím, že jí výrobce uvolnil. V některých případech není ani dnes dokumentace natolik kompletní, aby umožňovala vytvořit 100% kompatibilní repliku nebo emulátor.