Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce RMS protestoval na MIT proti ATI od edge - ATI samozřejmě dalo do vývoje grafických karet hodně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2006 16:06

  edge (neregistrovaný)
  ATI samozřejmě dalo do vývoje grafických karet hodně peněz a má z toho know-how(duševní vlastnictví), pokud by zveřejnila úplné specifikace hardware a zdrojáky ovladačů, tak by možná mohla v budoucnu "zavřít krám" neboť ostatní výrobci by to vyrobily postatně levněji a to know-how ATI by jim umožnilo vyvinout to rychleji, třeba i nové verze a nové lepší grafické karty. Bylo by samozřejmě lepší pro Linux, pokud by zveřejnila ATI zdrojáky a specifikace hardware, ale také by sama od sebe znehodnotila svou investici peněz do vývoje grafických karet ATI. Také zveřejňujete zdrojové kódy svých aplikací, které vyvíjíte a které Vás živí? Já ne a proto chápu ATI.
 • 29. 4. 2006 19:19

  Keson (neregistrovaný)
  Váš software pro mě může mít svoji hodnotu i bez zdrojových kódů. Pokud ovšem nedodáte dokumentaci rozhraní (předpokládejme např., že se jedná o server hovořící proprietárním protokolem), a já s tím super systémem nedokážu komunikovat / zaintegrovat ho do stávající infrastruktury, pak pro mě nemá smysl ho kupovat - a vy jste ztratil zákazníka.

  V této situaci nejspíš budete uvažovat, do jaké míry se vám vyplatí zveřejňovat dokumentaci/kód, abyste získal tyto potenciální zákazníky [otázka zní, kolik jich je], a přitom udržel riziko zneužití této dokumentace na rozumné úrovni.

 • 30. 4. 2006 9:32

  anonymní
  Ano ztratit zakaznika, ale nutit firmu aby se chovala tak jak ja potrebuju ? To je fakt zcestne . Stallman je fanatik , najdete si znaky fanatismu a srovnejte to s jeho chovanim. Extremy na kazdem brehu skodi . A ze nejaka firma nepodporuje minoritni OS to prece nikoho nemuze rozhodit .ATI vydelava jinde nez na linuxu .
 • 30. 4. 2006 11:26

  Petr Bren
  proc vadi uz jen to, samo o sobe, kdyz je nekdo fanatik a extremista? co bylo v neporadku na tom, kdyz byl nekdo v totalitnim usporadani fanatickym a extremistickym zastancem demokracie? kdyz jsou extremni pomery, pak je extremistou kazdy, kdo s nimi nekompromisne nesouhlasi. to vadi?
 • 30. 4. 2006 14:57

  edge (neregistrovaný)
  Samozřejmě, že nějakou specifikaci dostanete, ale všechny zdrojové kódy nikoli. Řeknu na příkladu třeba Microsoft Outlook(který samořejmě já nevyvíjím a ať je to trochu do pranice MS Windows x Linux) a samozřejmě, že dostanete manuály od MS, jak nakonfigurovat pop3, smtp, imap, co já vím ještě a vezměte si, že tisíce lidí s Outlookem pracují v pohodě, aniž by měli zdrojové kódy Outlooka a taky žijí.

  Ale samozřejmě, že jsem pro produkty s licencí pro nekomerční použití zdarma ať už jsou to produkty dodávané v binárním stavu nebo i se zdrojáky.