Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Rocky Linux 8.4 je první vydání nové distribuce od autora původního CentOSu od msmucr - Včera dva servery. Jeden z Centos 8.4, druhý...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2021 10:11

  msmucr

  Včera dva servery. Jeden z Centos 8.4, druhý z 8.3.
  Pomocí migrate2rocky
  https://github.com/rocky-linux/rocky-tools/tree/main/migrate2rocky
  Proběhlo to víceméně v pohodě, chvilku to sice trvalo a dnf při stahování párkrát přeskočilo na jiný mirror, ale to bych přikládal tomu, že to byl první den po uvedení a instalovala velká spousta lidí.
  Dohledá to ekvivalentní systémové repozitáře a vymění, stáhne a nainstaluje nové balíčky s klíči, pak distrosync atd. Neměl jsem tam žádný problém.
  Po rebootu naběhl nový systém, sestavil se i v pohodě nějaký přidaný modul přes dkms, služby běžely, přidané repozitáře (EPEL, NVIDIA CUDA) taky bez problémů.
  Když jsem vše ozkoušel, tak jsem jen manuálně odebral balíček s předchozím CentOS kernelem a hotovo.

  Jediné, na co bych si dal pozor, je EFI Secure Boot. Rocky ještě nemá aktuálně důvěryhodně podepsaný shim (první bootloader, co následně zavádí GRUB).
  Jestli máte hardware s povoleným EFI SB (zjistíte přes mokutil --sb-state), tak s tou migrací buď vyčkejte, nebo vypněte SB. Skript by to měl sám detekovat a skončit, když to zjistí, ale pokud to zkontrolujete předtím, určitě se nic nestane :)

  22. 6. 2021, 10:12 editováno autorem komentáře