Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ruský All-in-One PC s Linuxem a MIPS od Lael Ophir - Nosko je podle všeho specifický případ. Ale myslím...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2016 2:22

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Nosko je podle všeho specifický případ. Ale myslím že je dobré srovnávat srovnatelné. Například Oman je na tom řádově lépe než Yemen, přestože jde o země srovnatelné velikostí i řadou dalších parametrů.

  Pokud jde o ČR, tak mi připadá, že se situace v něčem i lepší. Například když dneska politik začne slibovat modré z nebe, tak následuje okamžitě otázka kde na to vezme peníze. To tu ještě před deseti lety nebylo. Volič tehdy nechápal vztah mezi výdaji a příjmy státu. Navíc se mi zdá, že ta nejhorší léta v oblasti korupce snad máme za sebou. Státní zastupitelství podle všeho už nezastavuje vyšetřování trestných činů těch nahoře.

  Souhlas, kosmický program je zásadní věc. Z dlouhodobého hlediska se silně sníží poptávka po lidské práci, a lidé toho nebudou mít moc na práci (ponechme teď stranou sociální otřesy které to přinese). Kosmický výzkum, včetně výhledu rozšířit lidstvo mimo planetu Zemi, mi přijde jako dost ambiciózní úkol. Jistě to zaměstná spoustu lidí. Až bude čas vyrazit, kontrolory hygieny telefonních aparátů a pracovníky marketingu samozřejmě pošleme napřed :)
  https://www.youtube.com/watch?v=7Pq-S557XQU